הומאופטיה

טיפול הומאופתי לקושי בוויסות חושי

בגוך האדם ישנם 5 חושים: ראיה, שמיעה, טעם, ריח ומישוש. אלו הם חמשת סוגי הקלט של מידע מהסביבה בעזרתם האדם לומד וחווה את העולם. כל התקשורת בין האדם לעולם / סביבה – נעשית דרך חמשת החושים. החושים קולטים את המידע מהחוץ ומעבירים אותו למוח לעיבוד.

כל אדם קולט את הסביבה בצורה ובאופן שונה, אף אדם לא חש את העולם בדיוק כמו חברו.
לדוג' : כל אחד טועם וחווה אוכל מסוים באופן שונה, לאחד זה מתוק מידי, ולשני זה לא מספיק מתוק, לאחד זה יהיה חריף ולשני לא. גם בריחות ושמיעה כל אחד חווה את הדבר בצורה שונה, וכל אחד חווה את העולם באופן שונה. ולכן החוויה החושית שלי של העולם היא מאוד אישית.
הבעיה מתחילה כאשר האדם מתקשה להסתדר בחיים, וההימצאות שלו בחברת בני אדם מלווה בחוסר או בעודף תגובה לסביבה, שגורמת לו קושי להשתלב בחברתם.

ילד שיש לו רגישות למגע ומפריעים לו תוויות של בגדים – אז הפתרון הפשוט – הוא להסיר את התוויות. אבל אם סף הרגישות שלו לבדים ותפרים כה גבוה, עד שמאוד קשה למצוא לו בגד מתאים, פה מתחילה בעיה, כי כל פעולת התלבשות שואבת הרבה אנרגיה ותשומת לב.
וכן אפשר להביא דוגמאות רבות סביב רגישות למגע, רגישות לאור או רגישות לרעשים והילד סותם אוזניים. כאשר הרגישות החושית מפריעה לתפקוד היומיומי של הילד – כדאי לחשוב על טיפול.

בעיות בוויסות החושי מתחלקות לשתים: לחוסר ולעודף תגובה לגירוי חושי.

תגובת יתר לגירוי חושי – הילד מגיב חזק ומהר לגירויים תחושתיים שלאדם רגיל יחשבו כתקין. יכול להתבטא ברגישות למרקמים שונים כמו דשא, חול, בדים, מרקמי אוכל. רגישות יתר לרעשים- הילד סותם אוזניים ועוד.

חוסר תגובה לגירוי חושי – הילד צריך גירוי חושי חזק כדי להרגיש את הדבר. כמו חוסר רגישות לכאב, הילד נופל אך לא מתלונן , למשל רצון לטעמים חזקים או למגע חזק.
ילדים אלו מצד אחד יכולים להיות חולמניים ואדישים או מצד שני יחפשו חוויות חושיות חזקות.

חוסר ויסות חושי – יכול להתבטא במגוון רחב מאוד של התנהגויות ולפעמים אף הפוכות אחת מהשנייה.

הומאופתיה עוזרת לטיפול בחוסר ויסות חושי

הטיפול ההומאופתי מווסת את הרגישויות של הילד ונותן לו כוחות להכיל ולקבל את הסביבה מבלי להידרש להגיב אליה ללא שליטה. הטיפול ההומאופתי מחזק את הכוחות הפנימיים של הילד, מטפל בשורש הבעיה ולא רק בתגובות של הילד.
הטיפול ההומאופתי נותן תוצאות נהדרות הן בבעיות של חוסר תחושה והן במצבים של גירוי יתר.
הטיפול מומלץ לילדים ומבוגרים כאחד, הוא טבעי וללא תופעות לוואי.

 

לקביעת תור ולקבלת פרטים.
התקשרו: דוד 052-3780939

לייעוץ ראשוני