הומאופטיה

אסטמה

אסטמה נפוצה, בכ-10% מהמבוגרים ובכ- 15% מהילדים סובלים מאסטמה ברמות שונות. אסטמה היא למעשה מצב של דלקת כרונית בריאות, כאשר במקרים מסוימים ישנה התפרצות והחרפה בדלקת – ואנו קוראים לו התקף אסטמה.

האסטמה יכולה להתבטא בכמה אופנים: בקוצר נשימה, נשימה כבדה עם "צפצופים", שיעול כרוני, נזלת וליחה כרונית וסיבולת לב ריאה נמוכה. שכיח שהתסמינים מחמירים בלילה ולפנות בוקר. האסטמה מופיעה בהתקפים ברמות חומרה שונות – מאסטמה קלה , בינונית ועד אסטמה קשה.

במצב של אסטמה – ישנה היצרות של דרכי כניסת האוויר לריאות (הסמפונות) ועקב כך יש פחות תחלופת חמצן ו- co2 והאדם מרגיש קושי נשימתי. בגלל מבנה מערכת הנשימה האדם ירגיש את הקושי בהוצאת האויר ופחות בהכנסת אויר.
אצל חולי אסטמה – ישנה היצרות כרונית של הסמפונות, רק שההיצרות היא חלשה יחסית ומאפשרת לאדם לתפקד. במצב של התקף ישנה החרפה במצב, והאדם זקוק לסיוע בפתיחת מעברי האוויר.

היצרות הסמפונות מתבטאת ב-3 דרכים: התכווצות הסמפונות – צינורות הנשימה. מצב של בצקת בדופני צינורות הנשימה שגורם לעיבוי הדפנות וממילא להקטנת נפח האוויר היכול לעבור. ובנוסף גם ישנה הפרשת ריר סמיך בחלל הצינורות, המיצר עוד על מעבר האוויר. רוב ההתקפים נגרמים מאלרגיה או בזמן מאמץ פיזי שהאדם עושה (כמו ריצה) ואף במצבי לחץ. הטיפול הקונבנציונלי המוצע במצב של אסטמה – הינו טיפול תרופתי (משאף, אינהלציה וסטרואידים).

אסטמה היא מחלה כרונית שהרפואה הקונבנציונלית לא יודעת לרפא, אלא רק להקל. הדרך לטיפול בדלקת כרונית בגוף, היא דרך חיזוק הגוף בפנים ולא רק דרך טיפולים חיצוניים, אשר מקילים אבל לא פותרים את הבעיה.
ההומאופתיה מחזקת את האדם ומעוררת את הגוף לרפא את עצמו. זהו תהליך שבמהלכו האדם יכול להמשיך להיעזר בכלים הרגילים בזמן התקף (משאף...), אך עם התחזקות האדם ההתקפים הולכים נחלשים ופוחתים, ועם הזמן עונות מעבר וחמסינים – עוברות על האדם בשלום, והוא יכול לרוץ ולצאת לטיולים ללא חשש. ההומאופתיה יכולה להשתלב נפלא ולעזור מאוד לסובלים מאסטמה, ילדים ומבוגרים כאחד.

לקביעת תור ולפרטים נוספים

דוד גרושקו – 052-3780939

לייעוץ ראשוני