הומאופטיה

הרטבת לילה

כמעט כל משפחה מכירה את ריחות הבוקר המופיעים כאשר אחד הילדים נמצא בתהליכי גמילה, ובמיוחד כאשר  תהליך הגמילה לא מתקדם ונהפך לתופעה של הרטבת לילה.
בשלב הראשון – זה רק קצת לא נעים, אבל ככל שהילד גדל והרטבת הלילה ממשיכה, זה נהיה יותר מטריד. הילד מתבייש, הביטחון העצמי יורד, הוא נמנע מלישון אצל חברים או לצאת לטיולים, ותמיד יש לו איזה פחד שיגלו שהוא מרטיב.

התופעה שכיחה בילדים קטנים ונחשבת לנורמלית עד גיל 5, אבל גם עד גיל 7 עדיין לא מקובל להתחיל טיפול. הרטבת לילה יותר שכיחה אצל בנים מאשר אצל בנות. זהו שלב בהתפתחות של שליטה בסוגרים שכל ילד עושה אותו בקצב שלו, וברוב המקרים הילד מתגבר על זה לבד ללא טיפול מיוחד.

על ההורים להיות רגישים למצב, מצד אחד לא להאשים את הילד, ומצד שני גם לא לקחת את האחריות על הילד ולהעיר אותו בלילה לשירותים.

עד היום לא יודעים בבירור מהן הסיבות והגורמים להרטבת לילה, האם זה פיזי, נפשי או פסיכולוגי ...
ילד ששולט על עצמו במשך היום, מראה שאין לו שום בעיה פיזית בסוגרים (פרט למקרים נדירים של דלקות פנימיות במערכת השתן). כמו כן במצב שהילד כבר היה גמול גם בלילה במשך תקופה, וחזר להרטיב – מאוד סביר להניח שזה נובע מקושי רגשי שהוא חווה.

דרכי הטיפול הקונבנציונליות – הן טיפול תרופתי או טיפול התנהגותי (פעמון הנותן התראה כאשר הילד מתחיל להרטיב).

למי שמחפש טיפול טבעי וששכרו בצדו, מוזמן לפנות לטיפול הומאופתי. הטיפול ההומאופתי, הוא טיפול כללי המחזק את הביטחון העצמי של הילד ומחזק אותו רגשית ובמקביל גם עוזר ודוחף תהליכים פנימיים של התפתחות – כמו תהליכי גמילה מהרטבה.
הטיפול הינו ללא תופעות לוואי ומומלץ בחום. ומתאים לכל אדם ובכל גיל.

לפרטים נוספים – דוד גרושקו 052-3780939

 

 

לייעוץ ראשוני