הומאופטיה

בעיות עיכול וגזים

בעיות עיכול וגזים בקרב תינוקות, ילדים או מבוגרים נחשבות לשכיחות מאד, ולא בהכרח מעידות על מחלה כלשהי המצריכה טיפול. יחד עם זאת, הן עשויות לגרום לתחושת מבוכה ולאי נוחות רבה, ולהשפיע לא אחת על חיי היום יום. ישנם לא מעט סימנים המעידים על בעיות הקשורות למערכת העיכול, הבאים לידי ביטוי בדרגות חומרה שונות. כמו למשל נפיחות בבטן, טחורים, מעי רגיז, דלקות, צרבות,  ועוד  

מדוע בעיות אלו קורות וכיצד הן באות לידי ביטוי?

בעיות עיכול וגזים נגרמות מסיבות שונות. לרוב, כאשר מדובר בגזים, בין אם אצל תינוקות ובין אם אצל מבוגרים, הסיבה לכך יכולה להיות קשורה לבליעה של אוויר שחדר ישירות למערכת העיכול בזמן האכילה, הדיבור או הנשימה או שהוא מופיע כתוצאה של תסיסת אוכל היוצרת גז בתוך מערכת העיכול. גזים יכולים להיווצר גם בשל אי סבילות לסוגים מסוימים של מזונות כמו מזונות המכילים לקטוז. גם מחסור באנזימי עיכול מסוימים יכול לגרום לגזים להיווצר. אצל מבוגרים, אכילת יתר יכולה גם היא לגרום לגזים בבטן ולבעיות עיכול שונות, כי בגלל ריבוי המזון הגוף לא מצליח לעכל ולפרק אותו כראוי ואז הוא תוסס . הדבר קורה לרוב בתקופת החגים או באירועים, אז אוכלים כמויות רבות של אוכל (יותר מהרגיל) וגורמים לעומס רב מאד על מערכת העיכול עד כדי יצירת גזים. בעיות עיכול וגזים יכולים להיות קשורים גם ללחצים וחרדות. קשיים נפשיים יכולים לבוא לידי ביטוי באופן פיזי ולהשפיע על מערכת העיכול הרגישה.

בעיות העיכול באות לידי ביטוי בצורות שונות. גזים הם רק סימפטום אחד, ויכולים להתלוות אליו סימפטומים נוספים או להופיע בנפרד. למשל טחורים, הטחורים יופיעו אצל אנשים הסובלים מעצירויות רבות או משלשולים, וגם אצל אלה הנוטים לשבת שעות ממושכות בכל יום. העצירות עצמה נובעת בדרך כלל מבעיות הקשורות לתפקודו של המעי הגס, בין אם בשל צריכת כמות קטנה מדי של סיבים, חוסר תנועה – קרי ישיבה מרובה, איטיות בתפקודו של המעי או הפרעות בתפקוד שלו.

בעיות עיכול בתקופת ההיריון

בעיות עיכול נפוצות גם במהלך תקופת ההיריון. הן גורמות לנשים בהריון לתחושת אי נוחות, הנלווית לתחושות נוספות האופייניות לתקופה זו. התסמינים של בעיות העיכול בחודשים אלה הם כאב באזור הבטן, תחושת מלאות מהירה אחרי אכילת מעט אוכל, צרבות, תחושת כבדות, נפיחות בבטן, גיהוקים, הקאות ובחילות, וגם טחורים. על פי רוב, הסיבות לכך הן השינויים ההורמונאליים החלים בגופן של הנשים וגם התרחבות הרחם, המפעיל לחץ על איברי הבטן השונים. בשלבים המתקדמים יותר עשויות בעיות העיכול להפוך למורגשות ולמטרידות יותר, מה שמצריך פניה לעזרה מקצועית.

הטיפול ההומאופתי

הטיפול ההומאופתי מתחיל בפגישת אבחון שלאחריה מותאמת לאדם הכנה הומאופתית שאותה הוא לוקח פעם ביום, ואחת לחוד וחצי יש לקיים מעקב. הטיפול ההומאופתי הינו טבעי וללא תופעות לוואי. מחזק את כוחות החיים של האדם ואת החיוניות שלו ומטפל בשורש הבעיה. הטיפול ההומאופתי אינו דורש דיאטה מיוחדת ולכן הינו קל ליישום והתמדה.

 

לפרטים נוספים – דוד גרושקו 052-3780939

 

 

 

לייעוץ ראשוני