הומאופטיה

חרדות ופחדים אצל ילדים

חרדות ופחדים הם תופעות נפוצות מאד בקרב ילדים, מתבגרים וגם מבוגרים. הסימפטומים הנלווים להם יכולים להופיע בדרגות עוצמה שונות, אך לרוב ישפיעו באופן משמעותי על איכות החיים של הסובל מהם. פחדים בילדים יהיו שונים מאלה אצל מבוגרים, וכך גם הטיפול וההתייחסות אליהם. חרדות בגילאים הצעירים הן שכיחות ומהוות חלק טבעי מההתפתחות. עם זאת, ברגע שהן חורגות מהרגיל ומפריעות לילד בשגרת יומו, יש לטפל בהן ומוטב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר.

כיצד הם באים לידי ביטוי?

כשמדברים על חרדות תסמינים וצורות ביטוי שלהן אצל ילדים, מתכוונים לשורה ארוכה של סימפטומים המעידים על בעיה שמצדיקה טיפול. אחד התסמינים הבולטים במקרים של חרדות ושל פחדים אצל ילדים הוא הקושי להתרכז. ילדים המתמודדים עם התקפי חרדה, למשל, מפגינים אי שקט ובעיות ריכוז. גם קשיים בשינה הם סימפטום בולט לכך, וכן חלומות רעים שהילדים מתלוננים עליהם לא אחת. תגובות התנהגותיות קיצוניות כמו בכי, התקפי זעם ותוקפנות יכולות גם הן להעיד על פחדים וחרדות. הרצון להיות צמודים להורים, להישאר קרובים אליהם ולהיות איתם במגע, וכן החשש להתרחק מהם, מעידים פעמים רבות על בעיה כמו חרדה.

הסיבות לכך

הסיבות לפחדים ולחרדות אצל ילדים הן רבות. לרוב, שינוי כלשהו בחייו של הילד עשוי להוביל למצב כזה, לרבות הכניסה למסגרת חדשה, שינוי סביבת המגורים המוכרת והבטוחה ועוד. מעבר דירה מלווה לעתים בפחדים ובחרדות אצל ילדים, הכניסה לכיתה חדשה או לגן חדש, גורם טיפולי חדש שאתו נפגש הילד, בין שמדובר בגננת, במורה או אפילו בבייביסיטר כל אלה יכולים לגרום לחרדות, וכן כל שינוי אחר, ולו הקל ביותר. הילדים יחושו במצבים אלה לחצים שונים, העלולים להידרדר למצב של חרדה. מעבר לכך, ישנו גם המצב בארץ, שאף הוא משפיע לא מעט על הילד, לעתים כהדהוד חרדותיהם של המבוגרים שמסביבו. המצב הביטחוני בישראל, שחושף אותנו לחרדות ולפחדים יומיומיים, יכול להשפיע על הילד ולגרום לו לחוש פחדים עמוקים.

טיפול הומאופתי לחרדות אצל ילדים

הטיפול ההומאופתי משפיע מדהים על ילדים הסובלים מחרדות ומפחדים והוא טבעי וללא תופעות לוואי. הטיפול ההומאופתי מתחיל בשיחת אבחון הנמשכת כשעתיים, לאחריה מותאם לילד  הכנה הומאופתית שהוא יחל לקחת פעם ביום. אחת לחודש וחצי תתקיים שיחת מעקב. הטיפול ההומאופתי מגיע לשורש הבעיה, מחזק את הביטחון והחיוניות של הילד, סימני החרדה והלחץ הולכים ומשתחררים והוא יוצא לדרך חדשה.

 

לשאלות, וקביעת תור :

דוד גרושקו – 052-3780939

 

 

לייעוץ ראשוני