הומאופטיה
טיפול הומאופתי במעי רגיז
מעי רגיז נחשב לתסמונת נפוצה מאד במאה הנוכחית וסובלים ממנה בני כל הגילאים. תסמונת המעי הרגיז יכולה לנבוע מתזונה בלתי נכונה, ממחלות הקשורות במערכת העיכול או אפילו מסטרס וחרדה. הרפואה המערבית מציעה טיפולים שונים לסובלים ממנה, אולם בחלקם הם אינם מונעים את חזרתה. טיפול הומאופתי במעי רגיז הוא פתרון עבור אלה המעוניינים לטפל בבעיה לעומקה וליהנות מבריאות שלמה.

כמה מילים על מעי רגיז

כשמדברים על מעי רגיז, מתכוונים לתסמונת הבאה לידי ביטוי בתצורות שונות: שלשולים, כאבי בטן, עצירויות, התכווצויות במעי, תחושה של נפיחות וגם צרבות. במקרים מסוימים, הנחשבים לקיצוניים יותר, היא מלווה בבחילות, בהקאות ואפילו בכאבי ראש. מדובר בתפקוד בלתי תקין של המעי, של מערכת העיכול, ממנו סובלים נשים וגם גברים, אם כי הוא נפוץ יותר בקרב נשים, בעיקר בשנות ה-20 לחייהן, ולעיתים אף בגילאי העשרה. הסיבות למעי רגיז יכולות להיות קשורות בגורמים נפשיים ובגורמים פיזיולוגיים. רגישות למזון מסוים היא אחת הסיבות לכאבים במעיים ולתחושת חוסר נוחות בבטן. חרדה, דיכאון וגם סטרס יכולים גם הם לגרום לתסמונת, הבאה לידי ביטוי בעוצמות שונות.

אפשרויות הטיפול הקיימות – רפואה מערבית ורפואה משלימה
בעזרת הרפואה המערבית הקונבנציונאלית, לא ניתן להעלים לחלוטין את התסמונת, אך ניתן לטפל נקודתית בתסמינים הנלווים לה. הרפואה המערבית מציעה כיום מספר פתרונות המוצעים לסובלים ממעי רגיז: שינוי תזונתי, המתבסס פעמים רבות על תוספת של סיבים תזונתיים, פעילות גופנית וגם תרופות הרגעה. ההומאופתיה לעומת זאת מעמידה לרשותו של כל מטופל מענה מיוחד המותאם לו, בהתאם לסימפטומים הקיימים ולסיבות להופעת התסמונת. הומאופתיה עוזרת לטפל  בשורש הבעיה ולא רק בתופעות עצמם, כמו נפיחות בבטן, כאבים בבטן, עצירות, שלשולים וגם גזים. ההומאופתיה עוזרת לאדם לחזור לבריאות גופנית וגם להירגע. הטיפול ההומאופתי מחזק את המערכת החיסונית, ומעצים את יכולתו של הסובל ממנה להתמודד עם התסמינים הנלווים לתסמונת וגם מאפשרים לגוף להתמודד עם חיידקים שונים, הפוגעים במערכת העיכול. אחד היתרונות של ההומאופתיה הוא שהיא מתבססת אך ורק על רכיבים טבעיים והטיפול אינו מלווה בתופעות לוואי.
הטיפול ההומאופתי מותאם לכל אדם באופן אישי. השיפור בהרגשה ובתחושה מושג בהדרגה. התאמת הטיפול ההומאופתי מתבצעת לאחר פגישת היכרות מעמיקה עם האדם, במסגרתה מתבצע אבחון, הכולל התייחסות לתחושותיו של האדם, לסימפטומים שממנו הוא סובל, לתזונה היום יומית שלו וגם לאופן התנהלותו. מכלול אלמנטים אלה מאפשר להציע למטופל את ההכנה ההומאופתית הנכונה לו, שתעזור לו להתחזק ולהירפא פיזית ונפשית. האבחון שם דגש רב מאד על הפן הרגשי ככזה המשפיע לא מעט על מערכות הגוף השונות, לרבות מערכת העיכול.


 לקביעת תור ולכל שאלה, אל תהסס להתקשר

לדוד גרושקו - 052-3780939לייעוץ ראשוני