הומאופטיה
הפרעות עיכול

הפרעות במערכת העיכול

תפקיד מערכת העיכול לקלוט מזון, לפרק אותו ליחידותיו הבסיסיות ביותר עד לרמה של מולקולות, לאפשר לגוף לספוג את המולקולות הדרושות ולפלוט את היתר כפסולת.

העיכול מתבצע ב-4 שלבים עיקריים:

  1. בפה – עיבוד ופירוק ראשוני של המזון.
  2. בקיבה – המשך פירוק מכני, וכן פירוק כימי ע"י אנזימים וחומצות.
  3. מעי דק – בו מתבצעת רוב ספיגת המזון ומועבר לדם. המעי הדק נעזר בחומרים שמופרשים מהכבד והלבלב.
  4. מעי גס – בו נספגים המים, מלחים ועוד, והיתר מופרש בצואה.

לתפקוד תקין של מערכת העיכול – נדרש שכל שרשרת העיכול תתפקד כיאות ובמקביל האדם נדרש להזין את עצמו באוכל בריא ומזין.

על מנת לאפשר את ספיגת המזון ולספק לגוף את כל אבני הבניין הדרושות לו: מינרלים, ויטמינים, חלבונים, שומנים ופחמימות, מערכת העיכול נדרשת לתפקד בצורה אופטימלית, כל הפרעה ותפקוד חלקי באחת החוליות בשרשרת, גורם לאי ספיגה של חלק מהמזון, אובדן אנרגיה וחומרים חשובים לגוף.

לדוג':
עצירות – במצב של עצירות, שאריות המזון שוהים במעי הגס זמן רב, שם פועלים עליהם חיידקי המעיים, מפרקים את שאריות המזון ונוצרים גזים ותוצרי לוואי לא רצויים. בהמשך הצואה מתייבשת ואז ישנה סכנה לדלקות מעיים, טחורים, פיסורה וכל זאת מעבר לתחושה הלא נעימה המלווה את העצירות.

מעי רגיז - מתח ולחץ רגשי יכול לגרום למעי רגיז ואז ההתכווצויות של דרכי העיכול נעשות חזקות ותכופות יותר, ומעבר המזון נעשה מהיר יותר, כתוצאה זה מוליך לעיתים לשלשולים, עוויתות מכאיבות בבטן, וספיגת המזון במעי נפגמת בגלל התנועה המהירה של המזון.

רוב האוכלוסייה סובלת מהפרעה כלשהי בתפקוד מערכת העיכול, כמו: גזים, טחורים, עצירות, תולעים, צרבת, קנדידה, כאבי בטן, בחילות, אולקוס, מעי עצל, מעי רגיז ועוד.

ברצוני להמליץ לך על ההומיאופתיה כדרך  הבטוחה והיעילה ביותר להתמודד עם בעיות העיכול שמהם אתה סובל. ההומיאופתיה לא רק מרפאה ומקלה על הסימפטום, אלא גם מחזקת את האדם מבפנים ועם הזמן הנטיות והרגישויות שלו חולפות.

לפרטים נוספים, התקשר עוד היום ל- 052-3780939.


אם אתה סובל מבעיה כלשהי כבר כמה שנים, סביר להניח שהבעיה תישאר (תוך עליות וירידות) ואולי גם תחריף עם השנים. הטיפול ההומיאופתי יעצור את תהליך ההתדרדרות ויחזיר את מערכת העיכול אט אט לתפקוד מלא ושלם.

בהומיאופתיה מתאימים את הרמדי (התרופה ההומיאופתית) לאדם עצמו, תוך  התאמה אישית ושימת דגש על הייחודיות שלו. מוקד הריפוי הוא האדם בכללותו, על כל רבדי החיים. האדם הולך ומתחזק, בטחונו העצמי עולה, והוא חש יותר שלווה ויציבות. כתוצאה מתהליך זה, גם הגוף הפיזי מתפנה לעסוק ב'תחזוקה' עצמית ולא רק בהישרדות.

ההומיאופתיה מעוררת את כוחות הריפוי הפנימיים של הגוף וגורמת לגוף לטפל בעצמו.הגוף שלנו יודע יותר טוב מכולנו מה עליו לתקן, איזה חומרים חסר לו ועל מה לשים דגש.התערבות שלנו בתהליך רק משבשת ומקלקלת.

 

 

לכל שאלה והתייעצות, אל תהסס להתקשר

לדוד גרושקו - 052-3780939

צור קשר
לייעוץ ראשוני